۱۳۹۹ جمعه ۲۲ فروردين

حجت الاسلام و المسلمین دکتر علی عارفی مسئول نمایندگی نهاد مقام معظم رهبری در دانشگاه، در جمع هیئت رئیسه دانشگاه و مدیران بیمارستانها:

خداوند را شاکر باشیم که می توانیم در این شرایط خاص بیشترین کمک را به هم وطنانمان بنماییم؛ این بزرگترین نعمت الهی است قدرش را بدانید.

به گزارش روابط عمومی دفتر نمایندگی نهاد مقام معظم رهبری در دانشگاه، حجت الاسلام والمسلمین دکتر علی عارفی گفت: خداوند را شاکر باشیم که می توانیم در این شرایط خاص بیشترین کمک را به هم وطنانمان بنماییم. 

ایشان در ابتدای صحبت خود با ذکر حدیثی از امام حسین علیه السلام  فرمودند: حضرت می فرمایند: ان حوائج الناس الیکم من نعم الله علیکم فلا تملو النعم؛ نیازهای مردم به سوی شما از نعمت های خداوند بر شماست، پس از نعمت ها ملول و ناراحت نشوید.

دکتر عارفی افزود: خداوند را شاکر باشیم که می توانیم در این شرایط خاص بیشترین کمک را به هم وطنانمان بنماییم، این بزرگترین نعمت الهی است، قدرش را بدانید. امروز نقش علوم پزشکی در مورد مواجهه با ویروس کرونا نقش رزمندگان هشت سال دفاع مقدس است، رزمندگان ما در آن زمان با ایثار و فداکاری توانستند بر مهاجم خارجی مسلط گردند و نیروهای متجاوز بعثی را از سرزمین عزیزمان با ذلت بیرون کنند؛ شرایط امروز کشور ما و حتی جهان یک چنین شرایطی است، یعنی شرایط مبارزه با یک ویروس خطرناک، هم باید به مردم آرامش بدهیم و هم باید آن را جدی بگیریم و نگذاریم صدمه جدی به سلامت مردم وارد شود.

وی گفت: شما مسئولین دانشگاه علوم پزشکی پاسداران امنیت سلامت جامعه هستید. هیئت رئیسه به منزله فرماندهان این سپاه و شخص رئیس دانشگاه به منزله فرمانده قرارگاه سلامت حوزه علوم پزشکی منطقه خود می باشد؛ باید با ایثار و تلاش وافر از حوزه سلامت دفاع کنید و خسارات را به حداقل برسانید؛ البته بدانید خداوند متعال پشتیبان شماست، زیرا کاری را که برای رضای خداوند انجام دهید مورد حمایت خداوند واقع می شود و کاری را که خداوند حمایت کند موفق واقع میشود. بنده دست کلیه پرسنل بهداشت و درمان را می بوسم و بر زحمات بی دریغ افسران سلامت سر تعظیم فرود می آورم.

مسئول دفتر نمایندگی نهاد مقام معظم رهبری در دانشگاه در ادامه افزودند: دفتر نمایندگی نهاد مقام معظم رهبری در دانشگاه  همواره پشتیبان شما بوده و هست و همه شما این موضوع را لمس کرده اید و تایید می نمایید؛ ما هم کما فی السابق در این مبارزه هم دوش شما خواهیم بود، هم در زمینه فرهنگی و تشویق پرسنل به رعایت نکات بهداشتی و هم در آرامش دادن به پزشکان عزیز، پرستاران ارجمند، کادر درمان ، بیماران و همراهان ایشان.

همچنین بیان کردند: ما میتوانیم با ارائه سلامت معنوی و ایجاد سلامت روانی زمینه را برای کار کادر درمانی آماده تر کنیم؛ بنده دستور دادم در هر بیمارستان یک گروه تبلیغی سلامت معنوی که سرپرست آن روحانی ثابت بیمارستان، که به عنوان مسئول فرهنگی بیمارستان هم می باشد؛ راه بیفتد تا با عرض خسته نباشید و خدا قوت به کادر درمان و همچنین عیادت بیماران کمک شایسته ای به روند کاردرمان انجام دهند و قوت قلبی برای آنها باشند. همچنین ایشان از دستور خود به روحانیون بیمارستانها مبنی بر طراحی زیبای احادیث و روایات و جملات بزرگان در رابطه با صبر و شکیبابی در مقابل مشکلات به ویژه بیماری نوشته شود و در بیمارستانها نصب گردد.

ایشان در پایان افزودند:ما دقیقا نقش نهاد رهبری را مثل نقش مبلغ های زمان جنگ تحمیلی ایران و عراق در جبهه ها تعریف کردیم، ان شاء الله که بتوانند به احسن وجه وظیفه شان را انجام دهند تا ما هم قدمی در این رابطه داشته باشیم.